Najczęściej padające pytania i odpowiedzi:

Jak zrodził się pomysł wakeparku w Mrągowie?

Pierwszy wyciąg w Polsce został postawiony w 1999 roku w Augustowie. Z biegiem czasu w całej Polsce zaczęły powstawać wakeparki. W naszej okolicy wyciągi znajdują się w Giżycku oraz Olsztynie. Przez wiele lat przewijał się temat ustawienia wyciągu na jeziorze Czos. Nikt nie podjął się realizacji takiego zadania. Nasz wyciąg został ustawiony w 2016 roku na jeziorze Juno jako odpowiedź na rosnący popyt na tego typu rozrywkę zarówno wśród turystów jak i mieszkańców.

Czym jest wakeboarding?

Wakeboarding jest to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Ile czasu potrzebujemy, żeby nauczyć się samodzielnie pływanie w Wakeparku? Czy potrzebny nam instruktor?

Na pierwszym etapie naszej przygody z pływaniem musimy nauczyć się wstawać oraz utrzymać się na desce. W większości przypadków potrzeba do tego zaledwie 10 – 15 minut. Następnym etapem jest nauka zawracania przy słupach (Jest to wyciąg rewersowy 2.0 – porusza się w dwóch kierunkach oraz posiada dwa słupy). Gdy opanujemy już te dwa punkty, możemy śmiało przejść do skakania na kickerze oraz nauki tricków. Osoby korzystające z wakeparku staramy się wesprzeć poradami co mogą w swoim pływaniu poprawić lub w przypadku początkujących nauczyć ich podstaw. Wobec tego zapraszamy również osoby, które nigdy nie pływały oraz początkujących. Osoba sterująca wyciągiem spełnia również rolę instruktora. Warto zwrócić uwagę, że pływanie na wakeboardzie jest prostym sportem i bez problemu mogą na nim pływać nawet dzieci od 5 lat w górę.

Co składa się na cenę za godzinę korzystania z toru?

Na cenę godziny pływania składa się:
– korzystanie z wyciągu
– wypożyczenie deski do wakeboardu
– wypożyczenie kapoku oraz kasku (w przypadku posiadania swoich można wynegocjować zniżkę)
– opieka i porady
Posiadamy więc wszystkie rzeczy potrzebne do pływania. Opcjonalnie można ubrać swoją piankę.
Opcjonalnie można wykupić sobie sesję zdjęciową czy zorganizować imprezę przy wakeparku. Posiadamy miejsce na ognisko oraz grilla, a także boisko do siatkówki. Mercedes Club położony obok wakeparku to idealne miejsce do organizacji różnych typów imprez. Zabawa na wakeparku może być doskonałą rozrywką dla uczestników imprezy.

Dlaczego warto spróbować tego sportu?

Pierwszym z argumentów jest stare powiedzenie „Sport to zdrowie”. Pływanie na wakeboardzie to dobry trening oraz zastrzyk endorfin. Jest to również dobra zabawa, a nauka każdego nowego tricku to wyzwanie! Jest to sport który mogą uprawiać nawet dzieci. Pomimo prędkości dochodzącej nawet do 28 km/h oraz przebywania jest to sport bezpieczny. Pływanie na wakeboardzie można określić mianem „aktywnego wypoczunku”.

Jakie macie plany na przyszłość?

Nasze plany na przyszłość to:
– propagowanie wśród mieszkańcow Mrągowa i okolicy sportu jakim jest wakeboarding min. poprzez:
* promocję wśród mieszkańców i turystów
*organizację zawodów wakeboardowych
*organizację dni otwartych oraz szkoleń
* szkolenie dzieci i młodzieży
– modernizacja toru (dodanie nowych przeszkód)
– wprowadzenie karnetów miesięcznych i sezonowych
– wprowadzenie rezerwacji i płatności online
– rozbudowę wyciągu?
Wszystko zależy od waszego zainteresowania!