Wakepark Mrągowo

WAKEBOARDING & RELAX

O nas

Wakepark zlokalizowany w Mrągowie nad jeziorem Juno. Posiadamy wyciąg rewersowy o długości 180 m, wysokości liny 6 m oraz sprzęt potrzebny do zabawy na wodzie. Wyciąg został zamontowany w 2016 roku. Od czerwca 2018 posiadamy rampę – kicker L. Najnowsze informacje zawsze na naszym fanpage Wakepark Mrągowo.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej atrakcji. Jest to doskonała alternatywa na świeży powietrzu dla aquaparku lub parku wodnego!

Poza pływaniem Wakepark Mrągowo to również doskonałe miejsce do organizacji imprez. Posiadamy miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, miejsce na grilla oraz zaplecze cateringowe i sale konferencyjne. Jesteśmy otwarci na wasze pomysły i wizje imprez. Skontaktuj się z nami!

 

Chciałbyś zorganizować event jachtowy, a może regaty firmowe? Marzy Ci się spływ rzeką Krutyń? Nic prostszego, kliknij i poznaj ofertę YachtEvent.pl.

Polecamy również:
Mercedes Club Mrągowo
Siedlisko Gizewo
Tennis Club Mrągowo
Port Smaku Mikołajki
Hotel Górecki Lidzbark Warmiński
Vip Shuttle Mazury
Spring Leading – e-marketing

Regulamin

KORZYSTANIE Z WYCIĄGU I WAKEPARKU:

  1. PŁYWANIE BEZ KASKU I KAMIZELKI OCHRONNEJ JEST ZABRONIONE.
  2. ZABRANIA SIĘ KORZYSTAĆ Z WYCIĄGU OSOBOM POD WPŁYWEM ALKOHOLU I ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH.
  3. UCZESTNICY KORZYSTAJĄ Z WAKEPARKU NA WŁASNE RYZYKO.
  4. OSOBY, KTÓRE NIE MAJĄ UKOŃCZONYCH 18 LAT, MOGĄ KORZYSTAĆ Z URZĄDZENIA WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ DOROSŁYCH.
  5. Z WYCIĄGU MOGĄ KORZYSTAĆ WYŁĄCZNIE OSOBY UMIEJĄCE PŁYWAĆ.
  6. NALEŻY STOSOWAĆ SIĘ DO WSZYSTKICH ZALECEŃ OBSŁUGI WYCIĄGU.
  7. PO UPADKU NALEŻY NIEZWŁOCZNIE WYPUŚCIĆ UCHWYT Z RĄK ORAZ PODNIEŚĆ RĘKĘ JEŚLI NIC SIĘ NIE STAŁO.
  8. KORZYSTANIE Z URZĄDZENIA ODBYWA SIĘ NA WŁASNE RYZYKO. WŁAŚCICIEL OBIEKTU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA SZKODY ZARÓWNO NA OSOBIE JAK I NA MIENIU WYNIKŁE Z NIEZGODNEGO Z REGULAMINEM UŻYTKOWANIA WAKEPARKU.
  9. PŁYWANIE NA WAKEBOARDZIE JEST SPORTEM NIEBEZPIECZNYM. PRZESTRZEGANIE POWYŻSZYCH ZASAD NIE ELIMINUJE W CAŁOŚCI RYZYKA URAZÓW.

NIE WYKONUJ AKROBACJI BEZ STOSOWNEGO PRZYGOTOWANIA!

NIE PRZECENIAJ SWOICH MOŻLIWOŚCI!

UWAŻAJ NA INNYCH UŻYTKOWNIKÓW!

NIC NIE CHRONI CIĘ PRZED UPADKIEM!

POGOTOWIE RATUNKOWE: 999

NUMER RATUNKOWY: 112

TDT: 22 490 2902

Zgoda użytkownika

Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem Wakepark Mrągowo. Oświadczam, że jestem świadomy iż korzystanie z wyciągu może wiązać się z powstawaniem urazów nawet pomimo zachowania pełnej ostrożności obsługi jak i użytkownika. Oświadczam, że zamierzam korzystać z wyciągu na własną odpowiedzialność. Jednocześnie potwierdzam, że nie jestem pod wpływem alkoholu oraz innych używek.

Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do firmy obsługującej Wakepark Mrągowo, którym jest ADF LOGISTIC ALEKSANDER FERENIEC, 11-700 Mrągowo, ul. Mały Rynek 4, związanych z użytkowaniem wyciągu w szczególności roszczeń odszkodowawczych z tytułu wszelkich wypadków, w tym w szczególności wszelkiego rodzaju złamań, zwichnięć, urazów, potłuczeń i innych uszkodzeń ciała bez względu na skutek, jak również zniszczenia odzieży lub innego mienia użytkownika.

Oświadczenie – Zgoda rodziców / opiekunów prawnych

Ja niżej podpisany (-na)……………………………….. legitymujący (-a) się Dowodem Osobistym nr…………. wydanym przez …………………………… wyrażam zgodę na korzystanie z wyciągu oraz urządzeń znajdujących się na terenie Wakepark Mrągowo mego syna / córki ……………………………… oraz zapoznałem się z regulaminem Wakepark Mrągowo.

Użytkownik zrzeka się wszelkich roszczeń w stosunku do firmy obsługującej Wakepark Mrągowo, którym jest ADF LOGISTIC ALEKSANDER FERENIEC., 11-700 Mrągowo, ul. Mały Rynek 4, związanych z użytkowaniem wyciągu w szczególności roszczeń odszkodowawczych z tytułu wszelkich wypadków, w tym w szczególności wszelkiego rodzaju złamań, zwichnięć, urazów, potłuczeń i innych uszkodzeń ciała bez względu na skutek, jak również zniszczenia odzieży lub innego mienia użytkownika.

FAQ

Najczęściej padające pytania i odpowiedzi:

Jak zrodził się pomysł wakeparku w Mrągowie?

Pierwszy wyciąg w Polsce został postawiony w 1999 roku w Augustowie. Z biegiem czasu w całej Polsce zaczęły powstawać wakeparki. W naszej okolicy wyciągi znajdują się w Giżycku oraz Olsztynie. Przez wiele lat przewijał się temat ustawienia wyciągu na jeziorze Czos. Nikt nie podjął się realizacji takiego zadania. Nasz wyciąg został ustawiony w 2016 roku na jeziorze Juno jako odpowiedź na rosnący popyt na tego typu rozrywkę zarówno wśród turystów jak i mieszkańców.

Czym jest wakeboarding?

Wakeboarding jest to sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu.

Ile czasu potrzebujemy, żeby nauczyć się samodzielnie pływanie w Wakeparku? Czy potrzebny nam instruktor?

Na pierwszym etapie naszej przygody z pływaniem musimy nauczyć się wstawać oraz utrzymać się na desce. W większości przypadków potrzeba do tego zaledwie 10 – 15 minut. Następnym etapem jest nauka zawracania przy słupach (Jest to wyciąg rewersowy 2.0 – porusza się w dwóch kierunkach oraz posiada dwa słupy). Gdy opanujemy już te dwa punkty, możemy śmiało przejść do skakania na kickerze oraz nauki tricków. Osoby korzystające z wakeparku staramy się wesprzeć poradami co mogą w swoim pływaniu poprawić lub w przypadku początkujących nauczyć ich podstaw. Wobec tego zapraszamy również osoby, które nigdy nie pływały oraz początkujących. Osoba sterująca wyciągiem spełnia również rolę instruktora. Warto zwrócić uwagę, że pływanie na wakeboardzie jest prostym sportem i bez problemu mogą na nim pływać nawet dzieci od 5 lat w górę.

Co składa się na cenę za godzinę korzystania z toru?

Na cenę godziny pływania składa się:
– korzystanie z wyciągu
– wypożyczenie deski do wakeboardu
– wypożyczenie kapoku oraz kasku (w przypadku posiadania swoich można wynegocjować zniżkę)
– opieka i porady
– ubezpieczenie NNW
Posiadamy więc wszystkie rzeczy potrzebne do pływania. Opcjonalnie można ubrać swoją piankę.
Opcjonalnie można wykupić sobie sesję zdjęciową czy zorganizować imprezę przy wakeparku. Posiadamy miejsce na ognisko oraz grilla, a także boisko do siatkówki. Mercedes Club położony obok wakeparku to idealne miejsce do organizacji różnych typów imprez. Zabawa na wakeparku może być doskonałą rozrywką dla uczestników imprezy.

Dlaczego warto spróbować tego sportu?

Pierwszym z argumentów jest stare powiedzenie „Sport to zdrowie”. Pływanie na wakeboardzie to dobry trening oraz zastrzyk endorfin. Jest to również dobra zabawa, a nauka każdego nowego tricku to wyzwanie! Jest to sport który mogą uprawiać nawet dzieci. Pomimo prędkości dochodzącej nawet do 28 km/h oraz przebywania jest to sport bezpieczny. Pływanie na wakeboardzie można określić mianem „aktywnego wypoczunku”.

Jakie macie plany na przyszłość?

Nasze plany na przyszłość to:
– propagowanie wśród mieszkańcow Mrągowa i okolicy sportu jakim jest wakeboarding min. poprzez:
* promocję wśród mieszkańców i turystów
*organizację zawodów wakeboardowych
*organizację dni otwartych oraz szkoleń
* szkolenie dzieci i młodzieży
– modernizacja toru (dodanie nowych przeszkód)
– wprowadzenie karnetów miesięcznych i sezonowych
– wprowadzenie rezerwacji i płatności online
– rozbudowę wyciągu?
Wszystko zależy od waszego zainteresowania!